VšĮ Respublikinė lenktyninių žirgų lygos 20-metis

Gedvilė Vinslauskaitė

Ristūnų žirgų augintojus vienijanti Respublikinė lenktyninių žirgų lyga Alantos technologijos ir verslo mokykloje (Molėtų r.) paminėjo savo veiklos 20-metį. 1999 metais penki bendraminčiai – Vytenis Neverdauskas, Gediminas Stanišauskas, Jonas Vinskus, Stasys Svetlauskas ir Virginijus Pliuskys – sumanė įkurti dar vieną visuomeninę žirgininkystės organizaciją – VšĮ Respublikinė lenktyninių žirgų lygą.

Šiuo metu RLŽL vienija apie 70 narių, kurie veisia, augina ir treniruoja apie 300 Amerikos ir Rusų ristūnų. RLŽL narių veisiami ir auginami žirgai kasmet gerina savo varžybų rezultatus Lietuvos hipodromuose, o taip pat sėkmingai startuoja ir užsienio hipodromuose.

Renginio metu buvo pagerbti ir apdovanoti RLŽL nariai, o taip pat RLŽL 20-mečio ženklai įteikti Stasiui Svetlauskui, Vyteniui Neverdauskui, Gediminui Stanišauskui, Viktorui Rinkevičiui, Stanislovui Kėriui, Juozui Kvakšiui, Algiui Vilkiniui, Edvardui Vinskui ir Vidmantui Isodai.

Už ilgametį nuoširdų darbą ristūnų žirgų veislininkystėje, ristūnų sporto populiarinimą bei pasiektus aukštus rezultatus varžybose LR Žemės ūkio ministerijos padėkos raštais apdovanoti: Jonas Zakšauskas, Kazys Trota, Antanas Juškėnas, Egidijus Gudonis, Ernestas Juškauskas, Monika Vinskutė, Vigimantas Perednikas, Mindaugas Seržantas, Tatjana Baravickienė, Gedvilė Vinslauskaitė.

Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ padėkomis už viso gyvenimo indelį į ristūnų žirgų sportą apdovanotos dvi damos, šios sporto šakos gyvosios legendos Viktorija Jovarienė ir Olga Gavriliuk.

Renginio metu vyko paroda „Ristūnų sporto istorija fotografijoje ir vadeliotojų iškovoti prizai Lietuvos ir užsienio hipodromuose“.

 

Nuotraukos: https://www.facebook.com/pg/RistunuZirguSportas/photos/?tab=album&album_id=3149306288473173