Lietuviai Baltijos Taurės 2019 nugalėtojai

Gedvilė Vinslauskaitė

Estijoje Talino hipodrome vykusios Baltijos taurės varžybos buvo itin sėkmingos Lietuvos važnyčiotojams ir jų žirgams. Jau pirmajame trimečių žirgų važiavime Eimantas Klebauskas su žirgu Magistras ne tik laimėjo pirmąją vietą, bet tuo pačiu pagerino tiek savo asmeninį, tiek Talino hipodromo trimečių eržilų-kastratų rekordą. Algis Vilkinis su kumelaite Ūta tame pačiame važiavime užėmė trečiąją vietą.

Sunkus išbandymas laukė žirgų ir 3 200 metrų distancijos važiavime. Į priekį praleidę vieną Estijos žirgą, antrą vietą užėmė lazdijiškis Ernestas Juškauskas su Singlu, o trečiojoje vietoje klasifikavosi širvintiškės Gedvilės Vinslauskaitės su Miražu duetas.

Ketverių metų amžiaus žirgų važiavime puikiai pasirodė jauniausias Lietuvos komandos atstovas Dainius Perednikas. Jis su savo Ufonautu užėmė antrąją vietą. Šiame važiavime kitam Lietuvos atstovui Alvydui Banėnui su kumelaite Felicija pasisekė mažiau. Jų duetas užėmė penktą vietą.

Tos dienos gausiausiame suaugusiųjų žirgų važiavime, kuriame varžėsi 9 žirgai, lietuviai vėl buvo nepralenkiami. Ernestas Juškauskas su Jasmine Tooma užėmė pirmąją vietą, o Gedvilė Vinslauskaitė su kumelaite Elegance Cass finišavo antros.

Daugiausiai emocijų ir azarto žiūrovams ir sportininkams suteikė pagrindiniai Baltijos taurės važiavimai. Žirgams reikėjo įveikti du gitus. Jau pirmąjame gite Lietuvos atstovau parodė, kad jie yra nusiteikę karingai ir užėmė visas tris prizines vietas. Egidijus Gudonis su Gardens Fairytale distanciją įveikė pirmi. Monika Vinskutė su Monet Augustinu liko antra, o Stanislovas Kėrys su Favoritu užėmė trečiąją vietą.

Antrajame gite eiliškumas truputį pasikeitė. Neaišku, ar vyrai nusprendė pabūti džentelmenais, ar damos po pirmojo gito labiau supyko. Šiame važiavime Monika Vinskutė su Moment Augustinu užėmė pirmąją vietą, Egidijus Gudonis su Gardens Fairytale – antrąją, o Stanislovas Kėrys su Favoritu liko ketvirtas. Susumavus dviejų gitų rezultatus Baltijos taurės nugalėtojais paskelbti E. Gudonis su Gardens Fairytale.

Suskaičiavus per visus važiavimus surinktus taškus, Lietuvos komanda paskelbta nugalėtoja (63 taškai), estai – antri (27 taškai), o Latvijos atstovai – treti (23 taškai). Prieš tai ketverius metus iš eilės Baltijos taurėje dominavo estai.